Bekerül egy új funkció a Messengerbe: lakat alá helyezheti az üzeneteit
Biometrikus azonosítással bővíti Messenger üzenetküldőjét a Facebook. A fejlesztés elsőként az Apple okostelefonjain lesz kipróbálható.
Biometrikus azonosítással bővíti Messenger üzenetküldőjét a Facebook. A fejlesztés elsőként az Apple okostelefonjain lesz kipróbálható.
Hasznos frissítés érkezett az iOS-es Google Drive-hoz, nagyobb biztonságban lehetnek az adataink.
Megváltozik egy arc, amennyiben csaknem a felét szájmaszk borítja. Ez viszont azt is jelenti, hogy nem használható az arcazonosítós zárolásoldás. Vagy mégis?
A mesterlövésznek jó tudnia, hogy tényleg a kiszemelt ellenség került-e a célkeresztbe. Fejlett hadseregek már most is digitális eljárásokat alkalmaznak, például az arc vagy a járás azonosítását. Bizonytalanság akkor adódik, ha az illető álcázza magát, netán sántikál. Az új megoldás a szívlenyomat.
A magyar vásárlók 59 százaléka már kipróbálta az ujjlenyomat-felismerős fizetést, többségük biztonságosabbnak és kényelmesebbnek tartja a hagyományos kártyánál.
Az amerikai Clearview AI az internet minden pontjáról gyűjtötte az internetezőkről készült fotókat, de állítják, ezekhez nem fértek hozzá.
A mesterséges intelligenciával foglalkozó amerikai Clearview AI akkora adatbázist épített emberekről, amekkora még az FBI-nak sincs.
Nemcsak az átviteli sebessége nagy a Samsung új hordozható SSD tárolójának, hanem van egy fontos biztonsági eleme is.
Érdekes kérdéseket vet fel a jövő évi iPhone boimetrikus azonosítása. Az szinte biztos, hogy visszatér a Touch ID (és nem is akárhogyan), de akkor nem válik feleslegessé a Face ID? Mindkét megoldásnak vannak előnyei, hátrányai.
Miközben az androidos világban egymás után jelennek meg olyan okostelefonok, amelyek ujjlenyomat-olvasója már a kijelzőbe van építve, az iPhone-nál még várat magára ez a jellemző. Lehet, hogy még az Apple Watch is megelőzi?
Annyira biztos volt a Google vadonatúj arcfelismerőjének sikerében, hogy a Pixel 4-ről el is hagyta az ujjlenyomat-olvasót. Lehet, hogy nem kellett volna, ugyanis van egy kis gond a Face Unlockkal.
Az amerikaiak után hamarosan a britek is használni fogják az arcazonosításra szolgáló technológiát, elsőként a londoni Gatwick repülőtéren.
Az iOS-esek már február óta használhatják a biometrikus (ujjlenyomatos) azonosítást a WhatsAppban. Végre Androidra is megérkezett ez a funkció, igaz, egyelőre csak a WhatsApp bétába.
Egy új módszer révén alaposan megkönnyíti a szolgáltatásaiba való bejelentkezést a Google. A fejlesztés több mint valószínű, hogy a Gmailre is kiterjed majd.
Amiről mér hónapok óta hallani, azt most maga a Google is megerősítette: a már évek óta fejlesztett mozgásérzélő radar bekerül az októberben bemutatkozó Pixelekbe. Ezzel valóban kitűnhetnek a tömegből a keresőóriás csúcstelefonjai.